Warsztaty letnie- VII TDS – Ustroń / Projekt Kanada

Szkoła Suzuki w Tychach pisze:
Drodzy Suzukowi Przyjaciele:)

W załączniku znajdą Państwo formularze zgłoszeniowe na nasze kolejne VII Tyskie Dni Suzuki, które tym razem odbędą się w Ustroniu-Jaszowcu.

Do wyboru mamy trzy ośrodki, położone blisko siebie (oddzielone jedynie parkingami na kilkanaście samochodów). Jako ośrodek najbardziej komfortowy mogę polecić Jawor; jako ten, który jest najbardziej przyjazny małym dzieciom – ośrodek Gwarek.
Odległości między ośrodkami i konieczność (ewentualnego) przejścia z jednego do drugiego (między zajęciami) nie będzie stanowić problemu, a zajęcia będą się odbywały w każdym z wymienionych ośrodków, więc po zapoznaniu się z ofertą poszczególnych ośrodków można wybrać ten, który będzie najbardziej Państwu odpowiadał. Zapraszam na strony internetowe poszczególnych ośrodków.

W tym roku uruchamiamy możliwość uczestniczenia w TDS w trybie “kolonijnym”. Mamy coraz więcej zapytań na ten temat – dzieci są coraz starsze, rodzice chętnie pobędą sami lub mają inne, niż ich dziecko, plany:)  Jedna z naszych Mam – Pani Małgorzata Jurowicz podjęła się opieki nad grupą dzieci, które przyjadą na VII TDS bez rodziców. Gwoli wyjaśnienia – Pani Małgosia ma uprawnienia wychowawcy kolonijnego, a zatem taka grupa działać będzie zgodnie z prawem. Wszystkich rodziców, którzy zainteresowani są takim rozwiązaniem prosimy o kontakt ze Szkołą. Grupa “kolonijna” będzie zakwaterowana w ośrodku Gwarek. Wymagane jest wykupienie opcji pełnego zakwaterowania z pełnym wyżywieniem.

Ponieważ zajęcia pana Piotra Grzesiaka – specjalisty od tańca – wywołały powszechny entuzjazm, postanowiłam zaprosić Go ponownie. Kroi się fantastyczna zabawa, ponieważ zaproszenie na nasze TDS przyjął także Sigismond Cachot – nauczyciel Suzuki z Paryża, który pasjonuje się graniem (i uczeniem) muzyki folkowej. Proponuje zatem pracę nad muzyką Irlandii, Szkocji oraz nad melodiami cygańskimi rodem z Rumunii oraz Bułgarii. Przy współpracy z p. Grzesiakiem planują zorganizowanie swoistego spektaklu muzyczno-tanecznego. Osoby pozostałych nauczycieli przedstawię w kolejnym mailu – rozmowy trwają:)

Oczywiście planuję zajęcia dla rodziców. Tym razem postanowiłam zaangażować rodziców do grania przy ognisku. Dostaną Państwo zatem pracę domową – zestawy piosenek biesiadnych, które będziemy mogli pograć wieczorem przy trzaskających w ogniu drwach:) Nie wyobrażam sobie jednak, że po pierwszej zwrotce piosenka się skończy. Państwa zadaniem będzie nauczenie się słów do przynajmniej 3-4 zwrotek:) – wszak nie wszyscy będą grać… niektórzy wolą śpiewać:)

A zatem w planie:
– zajęcia skrzypcowe: grupowe, indywidualne, orkiestra, muzyka folkowa
– zajęcia plastyczne
– poranny jogging lub aerobik dla Mam:) Co Panie na to?:))
– wycieczki w góry (a góry są tam śliczne…)
– rodzinny turniej sportowy na boisku
– również rodzinny – konkurs na najfajniejszą wyspę (scenę) dla maluchów  – pomysł adresowany do starszaków:)
– ognisko
Będzie naprawdę fajnie:)

VII TDS kończą się Koncertem Finałowym 2-go lipca 2011 o  godz. 17.00, który odbędzie się na Rynku w Ustroniu. W tym miejscu chcę podziękować Pani Aleksandrze Polak-Morkisz – mamie jednej z moich zaawansowanych uczennic – za pomoc w organizacji tego Koncertu.
————————

Dnia 3-go lipca grupa orkiestrowa (od 6-go zeszytu w górę) spotka się z młodzieżową orkiestrą Dzieci Suzuki, która przyjeżdża do nas z Guelph z Kanady ( http://www.artset.net/sssg.html ) Informacje o Poland Tour 2011 można znaleźć tu:

http://www.artset.net/SSSG2_fldr/SSSG_2011/sssg_dw_tours.html

Aby dostać się do opisu imprezy należy na głównej stronie kliknąć “about us”, potem  “news” i tours.

Więcej informacji: http://www.artset.net/SSSG2_fldr/Newsletters/DaCapo_Jan2011.pdf

Młodzi Kanadyjczycy spędzą w Polsce ok. 10 dni, zwiedzą Lublin, Kraków, Pszczynę, Zakopane, a jako jeden z ważniejszych celów swojej wizyty w Polsce obrali pobyt w Muzeum w Oświęcimiu.

Orkiestra kanadyjska oraz nasze “starszaki” zagrają wspólnie Suitę “Don Quixot” G.Ph.Telemanna, Tańce Rumuńskie B.Bartoka, 3 Utwory w dawnym stylu Góreckiego. Również młodsi i najmłodsi uczniowie będą mieli możliwość wystąpienia na dwóch koncertach z Kanadyjczykami  – zagramy m.in oparty na peruwiańskiej melodii utwór Lemon Cake:). W programie koncertów znajdą się również inne utwory z mniej zaawansowanego repertuaru Suzuki.

4-go lipca będzie miał miejsce wspólny koncert w Tychach, a 5-go – w Pszczynie; organizatorzy ze strony kanadyjskiej planują zorganizowanie koncertu pszczyńskiego w Sali Lustrzanej pszczyńskiego Zamku.

Mam nadzieje, że uda mi się pozyskać sponsora, który pokryje koszty udziału w projekcie kanadyjskim uczniów Szkoły Suzuki w Tychach. Uczniowie spoza Szkoły – jeśli będą chcieli uczestniczyć w projekcie – będą zobowiązani pokryć koszty zakwaterowania i wyżywienia w hotelu w Pszczynie (rozmowy na temat wyboru hotelu trwają). Tam będą zakwaterowani Kanadyjczycy oraz tyscy zaawansowani uczniowie – uczestnicy grupy orkiestrowej. Oczywiście istnieje możliwość dowożenia uczestników niebędących uczniami Szkoły na zajęcia w hotelu.
Warunkiem uczestniczenia w projekcie kanadyjskim jest udział w VII TDS w Ustroniu oraz we wszystkich ogłoszonych próbach (mam tu na myśli próby w dniach 3 – 5 lipca). Podczas zajęć w Ustroniu będziemy bowiem przygotowywać repertuar, który wykonamy na koncertach z naszymi gośćmi.
Skład grupy orkiestrowej zostanie podany w mailu potwierdzającym udział w VII TDS.

Wstęp na koncerty 4-go i 5-go lipca może być odpłatny (dla słuchaczy).

W dalekich planach mamy wizytę naszych uczniów w Kanadzie. Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość, aby ułatwić pracę nad tą wymianą, proszę o kontakt.

Z pozdrowieniami

Elżbieta Węgrzyn

Szkola Suzuki
Elzbieta Wegrzyn
al. Pilsudskiego 66/14, 43-100 Tychy
NIP: 684-134-72-60
tel/fax: 327802000
tel. kom. 501214400
szkolasuzuki@gmail.com
szkolasuzuki@interia.pl
www.szkolasuzuki.pl

Formularze zgłoszeniowe:


Dodaj komentarz