Czy tata może być przywódcą?

Dyrygent Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej Benjamin Zander w wieku 45 lat odkrył, że jest on jedynym muzykiem w całej orkiestrze, który nie wydobywa żadnego dźwięku. Wielkość dyrygenta i jego siła zależy od umiejętności czynienia innych silnymi.

Pozwalam sobie w tym miejscu zarekomendować wszystkim rodzicom krótki materiał filmowy, który miałem okazję zobaczyć na szkoleniu z motywowania zespołu. Dlaczego? Bo chyba każdy rodzić codziennie zastanawia się jak skutecznie motywować swoje dzieciaki do stawania się mocnym. Mocnym skrzypkiem, uczniem, sportowcem.

Moje pierwsze przemyślenia po obejrzeniu materiału są takie, że motywowanie innych jakie przedstawia Ben musi być niesamowicie skuteczne, gdyż zastępuje żmudne i nudne ćwiczenia przez czerpanie radości ze swoich możliwości. Ciekaw jestem Waszych przemyśleń. 🙂

Czyńmy nasze dzieci mocnymi, bądźmy kanałem do ich możliwości, mówmy do siebie językiem możliwości i szukajmy błyszczących oczu. A tak zupełnie przy okazji, to chyba, staniemy się dla dzieciaków wówczas naturalnymi liderami – przywódcami. 🙂

Aby zobaczyć film kliknij tu: http://goo.gl/514N9

Pozdrawiam wszystkich,
Krzysztof

PS.: ehhh… nie wiem czy przyjdzie mi to łatwo

Jeden komentarz do “Czy tata może być przywódcą?”

  1. Więcej optymizmu, przecież nikt nie obiecywał że będzie łatwo… 🙂

Dodaj komentarz