FOLKOWE KOLĘDOWANIE – zapowiedź koncertu kolędowego 9.01.2017r. cz.1 :)

Przedstawiam Państwu zespół Kapela Drewutnia, z którym dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą kolędować, tym razem na folkową nutę:

http://kapeladrewutnia.pl/index.php/en/prezentacja

“Kapela Drewutnia” od ponad 18 lat gra i propaguje muzykę południowo-wschodniego pogranicza Polski, występując na wielu scenach w kraju i za granicą. To jeden z najlepszych zespołów folkowych, istniejący nieprzerwanie od 1998 roku. Łączy brzmienie tradycyjnych instrumentów i wielogłosowego śpiewu z oryginalnymi, wpadającymi w ucho aranżacjami. Jego celem jest przybliżanie starych ludowych piosenek współczesnym słuchaczom oraz dzielenie się żywiołową radością ze wspólnego muzykowania. Jest to jedyny w Polsce integracyjny zespół folkowy założony i prowadzony przez osoby niewidome.

 Z zachwytu nad prostym pięknem ludowych kolęd i pastorałek wyrósł projekt “Folkowe kolędowanie”. Aby ocalić od zapomnienia te mniej znane, a wspólnie ze słuchaczami odkrywać piękno i mądrość tych najchętniej śpiewanych kolęd, zespół od wielu lat intensywnie koncertuje przez cały okres kolędowy. 
“Kapela Drewutnia” ma na swoim koncie Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, w 2002 roku nagrała płytę “Dźwięki ze stajenki”, w 2012 zarejestrowała płytę “Od Kocudzy do Betlejem” wspólnie z zespołem”Jarzębina”, zaś w 2016 zaprosiła do kolędowania dzieci, czego wynikiem jest płyta “Zajaśniała śliczna gwiazda”

Koncert ten odbędzie się w CK Karolinka w Radzionkowie.

Część kosztów związanych z przybyciem zespołu zostanie pokryta przez CK Karolinka, natomiast szukamy współorganizatorów chcących włączyć się do tego projektu.

W okresie przedświątecznym zakłady pracy i firmy organizują spotkania opłatkowe, krótkie koncerty dzieci mogłyby stworzyć miłą atmosferę, a ewentualne honorarium mogłoby wesprzeć ten projekt.
Czekamy na Państwa inspiracje!!!
Kontakt z nauczycielami

Dodaj komentarz