NOC MUZEÓW W NOSPR 20.05.2017

Zapraszamy na NOC MUZEÓW W NOSPR w sobotę 20 maja 2017 od godziny 17:00.

W programie:

17:00 sala koncertowa NOSPR – Koncert Dzieci Suzuki

Koncert dzieci w wieku 3-16 lat, które w całej Polsce uczą się gry na skrzypcach metodą Suzuki. W programie koncertu znajdą się utwory między innymi Bacha, Vivaldiego, Schumanna, Szostakowicza i Suzuki. Będą to występy solowe, kameralne oraz grupowe. Pod koniec koncertu na estradzie pojawią się wszyscy młodzi skrzypkowie – aż 150 dzieci! Gościem specjalnym będzie Antoni Ingielewicz, 16-letni utytułowany uczeń Instytutu Suzuki w Gdańsku, zdobywca wielu nagród i wyróżnień, który jako solista wystąpił już z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą.

18:00 foyer NOSPR – Wystawa instrumentów orkiestrowych, na których także będzie można zagrać

20:15 foyer NOSPR – Wernisaż wystawy zdjęć Philipa Glassa „Through the Glass” autorstwa Bartka Barczyka

21:30 sala koncertowa NOSPR – Paweł Pudło “War Horns” koncert na dziesięć waltorni
Alexander Humala dyrygent
waltorniści NOSPR: Krzysztof Tomczyk, Mariusz Ziętek, Tadeusz Tomaszewski, Wiesław Grochowski, Damian Walentek, Rudolf Brudny, Adrian Ticman, Paweł Cal, Michał Kanawka, Monika Całus

22:00 sala koncertowa NOSPR – Noc Wieniawskiego
Nocny maraton skrzypcowy uczestników XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.
Anna Malesza skrzypce, Joanna Zathey-Wójcińska fortepian
Amelia Maszońska skrzypce, Michał Francuz fortepian
Celina Kotz skrzypce, Joanna Zathey-Wójcińska fortepian
Robert Łaguniak skrzypce, Hanna Holeksa fortepian
W programie utwory H. Wieniawskiego, K. Szymanowskiego, L. van Beethovena, E. Griega, N. Paganiniego, M. Ravela, F. Kreislera, C. Francka

22:00 sala kameralna NOSPR- Noc z Philipem Glassem
Kwartet Śląski
Adam Krzeszowiec wiolonczela
Hubert Salwarowski fortepian
Dominika Maszczyńska fortepian
Bartłomiej Duś saksofon
Alexander Humala fortepian

Wstęp na wszystkie atrakcje Nocy Muzeów w NOSPR jest otwarty i bezpłatny.

Szczegółowe informacje będziemy publikować na www.nospr.org.pl, na profilu NOSPR na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze.

Dodatkowych informacji udziela Dział Promocji NOSPR pod numerem telefonu 32 / 73 25 309

Serdeczne zapraszamy!