Zapraszamy do udziału w koncercie kolędowym 13.-14.01 2018 oraz 18.01.2018

Częstochowa 06.11.2017

Drodzy Rodzice i Dzieci

Postanowiliśmy wspólnie ze szkołami z Łodzi (Andrzej Klemba), Tarnowskich Gór (Barbara Plaza i Iwona Sobieraj-Markowska), Gdańska (Jarosław Zgiet), Sochaczewa (Jolanta Kamińska-Krawczewska) i Częstochowy (Maria Magdalena Rogowska) zorganizować wspólny KONCERT (a nawet dwa) kolędowo-noworoczny w Częstochowie.

Nasz pomysł obejmuje próby w dniu 13.01.2018 (sobota) od godziny 11:00 do około 19:00 z przerwą na obiad (od 13:45 do 15:30) oraz koncert 14.01.2018 (niedziela)i 18.01.2018(czwartek).

Celem spotkania jest integracja dzieci, rodziców i nauczycieli, podtrzymanie warsztatowych znajomości, wspólne granie lubianej muzyki (kolędy i tańce), a w finale koncerty w miłych miejscach.

Zajęcia poprowadzą wymienieni wyżej nauczyciele. Program – repertuar (nuty) przekażą dzieciom wasi nauczyciele, podzielą uczniów na głosy i przećwiczą wcześniej cały materiał w ramach zajęć w swoich szkołach.

Tak przygotowani spotkamy się w sobotę 13.01.2018 o 10:15 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ul. Jagiellońska 67/71.

Właściciel Muzeum p. Krzysztof Witkowski gości nas, udostępnia sale do ćwiczeń i koncertu oraz zaprasza chętnych do wspólnego zwiedzania ekspozycji. Tam w pięknych salach odbędą się zajęcia sobotnie w grupach, a wieczorem około 18:00 generalna próba w sali koncertowej.

W niedzielę 14.01.2018 spotykamy się w miejscu koncertu – w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego ul. Sikorskiego 85 w Częstochowie około godziny 11:00, stroimy się i rozgrywamy, a o 12:00 gramy kolędy podczas Mszy św., natomiast po Mszy – koncert. Kościół ma dobre, świeżo zrobione ogrzewanie podłogowe i jeszcze lepszego proboszcza. Ksiądz Andrzej Sobota dopilnuje, aby było ciepło :). Po koncercie p. Krzysztof Witkowski zaprasza chętnych do wspólnego zwiedzania muzeum.

Drugi koncert (w czwartek 18.01.2018) odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (w ramach długoletniej tradycji comiesięcznych spotkań z ludźmi związanymi z Janem Pawłem II w rocznicę Jego urodzin). Spotykamy się na strojenie o 18:15 i o 19:00 gramy koncert, będzie on również transmitowany na żywo w internecie.

Dla osób które potrzebują noclegu z 13 na 14 stycznia polecam bazę noclegową zlokalizowaną w pobliżu Jasnej Góry ze względu na bliskość miejsca niedzielnego koncertu.

Na przykład : Dom Pielgrzyma przy Jasne Górze (tel 34 3777564), Siostry Antoninki (tel 692 190535 antoninki.czestochowa@wp.pl) oraz domy noclegowe prowadzone przez inne zakony. Jest też sporo pensjonatów o których informacja jest dostępna w internecie.

Opłata za udział to 20 zł, każde następne dziecko w rodzinie to 10 zł. Formularz będzie dostępny u Waszych nauczycieli, podobnie dalsze informacje.

Obiad w sobotę można zamówić poprzez formularz zgłoszeniowy, (zupa pomidorowa z makaronem, devolay, ziemniaki i surówka z marchewki) w sprawdzonej firmie kateringowej, cena jednego obiadu to 16 zł. Płacimy razem z opłatą za udział.

Termin zgłoszeń upływa 15.12.2017, ale prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się 🙂

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do Częstochowy !!!

Maria Magdalena Rogowska i Przyjaciele

Dodaj komentarz