Propozycja na ferie Tyskiej szkoły suzuki !!

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

Mimo wszelkich znaków na niebie i ziemi kolejne zimowe (XXII) TDSy odbędą się, o czym mamy przyjemność poinformować.
W obliczu tak dużej ogólnopolskiej oferty warsztatów planowaliśmy nie organizować kolejnej edycji, a jedynie zaprosić uczniów do udziału w egzaminach ESA, które zaplanowaliśmy na połowę lutego 2019 roku.
Dostaliśmy jednak sporo sygnałów od naszych stałych bywalców, którzy lubią i cenią atmosferę naszego wydarzenia oraz fakt, że zawsze pojawia się jakiś nowy zagraniczny wykładowca; tak będzie i tym razem: z Anglii przyjedzie Sarah Nolan – znakomita skrzypaczka i nauczycielka, a przy okazji przesympatyczna osoba. Nasze zaproszenie przyjął także Jan Matthiesen z Danii, którego na pewno zapamiętaliśmy z poprzednich warsztatów.
Decyzja o organizacji nie była łatwa, ponieważ Gimnazjum nr 3, z którym od kilku lat współpracowaliśmy, przestało istnieć. Obecnie jest tam Szkoła Podstawowa nr 10, a nowej Pani Dyrektor udało się uzyskać środki na generalny remont wszystkiego – zarówno w budynku dawnej SP jak i dawnego G3. Zajęcia zatem odbędą się w:
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 37 na ul. Konecznego (przy rondzie na os. R – bardzo niedaleko poprzedniego miejsca, raptem 7 minut piechotą:). Przystanki autobusowe i trolejbusowe zlokalizowane w pobliżu to: Tychy Osiedle R, Żwaków Legionów, Tychy Osiedle L, Tychy Jaśkowicka, Tychy Osiedle K,
Niektóre zajęcia mogą odbywać się w siedzibie Szkoły Suzuki (ul. Borowa 138); szczegóły poznamy wkrótce.
Zgłoszenia przyjmujemy do końca tego tygodnia (9, 10, 11 lutego).
Czas: skracamy w tym roku TDSy do trzech dni: 15 – 17 lutego 2019 r.
Rejestracja: 15 lutego od godz. 13.30 w Szkole 37 (wejście od ul. Konecznego), startujemy z zajęciami o godz. 15.00 (do wieczora).
Sobota: od godz. 8.30 do wieczora z przerwą na obiad i koncert solowy,
Niedziela: od 8.30 do obiadu; obiad w okolicach godz. 12.30, o godz. 14.00 początek Koncertu Finałowego.
Na ile czas pozwoli potańczymy porysujemy.
Od naszych wykładowców będziemy mogli się dowiedzieć, jak postępować z dzieciakami, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach; poprosiliśmy ich bowiem o przeprowadzenie spotkania z rodzicami i nauczycielami; podzielą się zatem swoim doświadczeniem nie tylko jako nauczyciele, ale także jako byli uczniowie – w końcu oni też kiedyś byli mali:)
Przewidujemy zatem: zajęcia grupowe, ale skoncentrowane na konkretnym zagadnieniu. Będą to więc zajęcia o: ładnym dźwięku, o krótkim i długim smyczku, o graniu po strunie G i D, o zmianach pozycji i o wibracji, o dwudźwiękach i akordach (dla zaawansowanych).
Planujemy także  lekcje indywidualne, podczas których 3 lub 4 studentów będzie miało krótkie solowe spotkanie z nauczycielem, a pozostali uczestnicy będą obserwować tę lekcję. Uczniowie będą dobrani pod kątem zaawansowania.
Rodzice również zostaną dopieszczeni – zapraszamy nie tylko na wykład, ale także na lekcję grupową. Prosimy przywieźć swoje skrzypce:)
Prosimy o przywiezienie (i podpisanie) pulpitówkapci (obuwia zmiennego), o podpisanie futerałów; będzie możliwość odświeżenia brudnych smyczków (nie chodzi o wymianę włosia, ale jego wyczyszczenie).
Jak zwykle będzie możliwość poczynienia zakupów w sklepiku warsztatowym – nuty, “pomoce naukowe” (mamy pełny zakres książek Suzuki Violin School, Step by Step, jak również gąbki we wszystkich rozmiarach), coś słodkiego, kawa, herbata.
Z uwagi na krótki czas, jaki pozostał do warsztatów prosimy o zgłoszenia do 9 lutego. Formularze (do wypełnienia ręcznego i przeskanowania) znajdują się w załącznikach.
Formularze A i B to zgłoszenia dla uczestników czynnych i biernych. Czynni uczestniczą we wszystkich zajęciach, a uczestnicy bierni w zajęciach dodatkowych (przy czym grający rodzice uczniów biernych mogą uczestniczyć w wykładach i lekcjach dla rodziców). Formularz C i D to zgłoszenie dla Nauczycieli – obserwatorów, ale też na zgłoszenie ucznia do występu na koncercie solo.
Obiady obsługiwać będzie firma MIXER – podobnie, jak w latach ubiegłych. Obiady domowe, smaczne i ciepłe (mimo zimy;)
Będą to miłe, kameralne warsztaty, ale jak zwykle wypełnione solidną pracą nad sobą i swoim graniem.
Za fortepianem zasiądzie pan Darek Micorek – nasz nadworny, warsztatowy pianista.
Za zajęcia taneczne odpowiedzialny będzie pan Maciej Gruchlik, z którym mieliśmy przyjemność współpracować (obecnie dyrektor MDK nr w Tychach). I tu prośba: jeszcze tylko dziś można głosować na pana Maćka w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku 2018. Wystarczy wejść na stronę:
https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/maciej-gruchlik%2C404129/ i kliknąć, aby zagłosować na pana Maćka:) Może się nam uda pomóc w zdobyciu tego tytułu?
Serdecznie zapraszamy!
Szkoła Suzuki w Tychach

 

PozdrawiamMartyna Brożyna

Sekretariat Szkoły Suzuki

————————————————————————————————————————————————–

                                       

Szkola Suzuki  Elzbieta Wegrzyn                      Adres korespondencyjny:
tel/fax: 327802000                                           
al. Pilsudskiego 66/14, 43-100 Tychy
tel. kom. 501214400                                        NIP: 684-134-72-60                            
www.szkolasuzuki.pl                                          konto : mBank  30114020170000490206819546


Dodaj komentarz