W sobotę 9 kwietnia GRAMY DLA JAPONII.

Wiadomość od Koen’a Rens’a, byłego prezydenta ESA (Europejskiego Instytutu Suzuki)

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele metody Suzuki,

sobotę 9 kwietnia GRAMY DLA JAPONII

Po trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, wielu znajomych i przyjaciół straciło rodziny, domy i dobra osobiste.

My, w Europie nadal mamy przed oczami kataklizm, który nawiedził ten kraj i wielu z nas jest zaniepokojonych losem naszych japońskich  przyjaciół.

Zaraz po II wojnie światowej, kiedy w Japonii żyło się bardzo ciężko, panował głód, a społeczeństwo traciło nadzieję na lepszy byt, pewien młody skrzypek postanowił poświęcić swoje życie przywróceniu nadziei i wpłynąć na rozwój i lepszą przyszłość japońskich dzieci. Tym człowiekiem był Shinichi Suzuki. Używał muzyki jako narzędzia służącego rozwojowi wrażliwości, samodyscypliny i kształtowania charakteru. Poświęcił cały swój czas na nauczanie dzieci i ich rodziców.

Głównym przesłaniem Suzuki’ego było uświadomienie, że każde dziecko ma swój potencjał i może go rozwijać do bardzo wysokiego poziomu, przez co może stać się wyjątkowym człowiekiem. Dał więc nadzieję i obdarzył zaufaniem wiele dzieci i ich rodziców. Tysiące ludzi zostało zarażonych jego filozofią życia i rozsiewa jego nauki na wszystkie kontynenty świata.

Dzisiaj ponownie Japonia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Tysiące ludzi straciło rodziny, dobra materialne, a teraz mogą stracić nadzieję na lepsze życie. Wyobraźcie sobie swoją rodzinę, dom zabrane przez wodę…

Jednak dzisiaj jest inaczej. Ten młody skrzypek nie jest już sam. Tysiące młodych muzyków i nauczycieli na całym świecie, kontynuują wizję stworzenia lepszego świata, zapoczątkowanej przez dr Suzuki’ego.

Dlatego prosimy, abyście wzięli udział w naszym olbrzymim przedsięwzięciu pt GRAMY DLA JAPONII

Uczniowie metody Suzuki grają na swoim instrumencie każdego dnia.

9 kwietnia będzie specjalnym dniem, w którym w każdym zakątku Europy uczniowie i nauczyciele będą mogli uczestniczyć w olbrzymim maratonie muzycznym!

Naszym działaniom przyświeca podwójny cel:

1. Wesprzeć moralnie i materialnie rodziny Suzuki w Japonii

2. Zjednoczyć rodziny i nauczycieli metody Suzuki z różnych miejsc Europy, aby w tym samym czasie okazali szlachetne serce poprzez muzykę i uświadomili dzieciom, że przyczyniają się do  tworzenia lepszego świata

Co należy zrobić?

1. Odwiedźcie stronę www.europeansuzuki.org

2. Wydrukujcie formularz „Practice for Japan”

3. Zaznaczcie na formularzu ilość sesji 15 minutowych, które zrealizujecie 9kwietnia

4. Poproście przyjaciół, członków rodziny, sąsiadów, aby przekazali pewną kwotę pieniędzy za waszą każdą 15 minutową grę

5. Podczas wykonywania utworów starajcie się grać pięknym dźwiękiem. Chcemy, abyście zagrali całym swym sercem

6. Zbierzcie pieniądze

7. Na kolejnej lekcji przekażcie pieniążki swojemu nauczycielowi

8. Wasz nauczyciel wyśle je do stowarzyszenia działającego w waszym kraju

Poza tym stowarzyszenia proszone są o przesyłanie

a) 3 zdjęć zrobionych podczas gry (.jpg)

lub

b) 30 sekundowych nagrań wideo (.mpg)

Zapiszcie na pliku .jpg/ .mpg nazwę kraju

Poproście o zgodę na publikowanie zdjęć lub nagrań

Pliki .jpg lub .mpg muszą być wysłane do sekretariatu ESA do 15 kwietnia 2011

Nagranie z dziećmi, z wszystkich krajów Europy,  grającymi dla Japonii będzie zamieszczone na stronie ESA

Ogromnie dziękuję za wsparcie akcji pomocy dla kraju, będącego w potrzebie, a któremu tyle zawdzięczamy!

Koen Rens


Kochani Rodzice. Chcemy by szkoła tarnogórska, którą Wy reprezentujecie wzięła udział w tej szlachetnej i edukacyjnej akcji dla Japonii. Każdy z nas żyje w środowisku, w którym ma  przyjaciół, rodzinę, sąsiadów. Wierzymy, że przy odrobinie chęci i pomocy a także  dzięki rozmowie z dzieckiem uda nam się stworzyć z całym Światem Suzuki coś dobrego i dającego sens naszemu działaniu a Wasze dzieci wzbogaci w doświadczenie najbliższe człowiekowi-troskę o drugiego człowieka. Nie chodzi o wielkie kwoty a o bycie w tym dniu razem.

Dodaj komentarz