Zaproszenie Rodziców Suzuki – Państwa Strzałkowskich

 

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z propozycją włączenia się do inicjatywy, której
organizacji podjął się SOSW. Wszystkie informacje znajdują się poniżej, ze swojej strony dodam tylko, że BARDZO liczymy na Państwa obecność i współpracę. Bardzo proszę o rozesłanie zaproszenia do
Wszystkich, którzy mogliby się włączyć w organizację Orszaku Trzech Króli w Tarnowskich Górach.

Z pozdrowieniami

Kasia i Sylwester Strzałkowscy

Tarnowskie Góry, 10.11.2013

Szanowni Państwo!

Z wielką radością pragniemy zaprosić przedstawicieli wszystkich wspólnot religijnych działających w naszym mieście do wsparcia organizacji Orszaku Trzech Króli na ulicach Tarnowskich Gór w święto Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2014.

Nowa tradycja barwnego orszaku, który maszeruje ulicami polskich miast, aby oddać cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku, rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. W zeszłym roku pochód zorganizowano w ponad 90 miastach, w roku 2014 do inicjatywy zamierzają przyłączyć się kolejne (więcej informacji na stronie http://orszak.org). W ten sposób ożywają wspaniałe polskie tradycje rodzinnego kolędowania, organizowania jasełkowych widowisk i wspólnego dzielenia się bożonarodzeniową radością.

Jako Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pragniemy w Roku Wiary włączyć się w tę cenną społeczną inicjatywę, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do religijnych i narodowych tradycji. Pragniemy uformować w dniu 6 stycznia barwny orszak, który będzie podążał za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem – mędrcami z Azji, Afryki i Europy. Na trasie przemarszu (ulicami Opolską, Sobieskiego, Piłsudskiego i Krakowską) pielgrzymi spotkają się z aniołami, diabłami i Królem Herodem.

Prawdziwy sukces osiągniemy jednak dopiero wtedy, gdy uda się do idei przekonać i włączyć wiele lokalnych środowisk, gdy będzie to dzieło wspólne tarnogórzan.

Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się o godz. 18:00 w piątek 15.11.2013 w auli SOSW.

Potrzebujemy wsparcia w zakresie zabezpieczenia imprezy, logistyki, przygotowania części artystycznej, poszukiwania sponsorów na zakup materiałów na kostiumy oraz przygotowania strojów. Bardzo liczymy na Państwa życzliwą pomoc, która będzie konkretnym wkładem w sukces całego przedsięwzięcia.

Ks. Sławomir Szymański

Dyrektor Salezjańskiego Zespołu Szkół

Dodaj komentarz